Advies Duurzaam en effectief arbeidsmarktbeleid

In het SER-advies Duurzaam en effectief arbeidsmarktbeleid worden de urgenties op de arbeidsmarkt geschetst. Centraal daarin staat de problematiek van de personeelskrapte. Dit vraagt volgens de SER komende jaren om een samenhangende aanpak van alle partijen, ook van de provincie. De concrete voorstellen zijn in het kort: - Lobby richting rijk - Richt een provinciale denk- en doe coalitie op - Aanpak onbenut arbeidspotentieel.

Mei 2023

Kroonlid prof. dr. H.L.F. (Henri) de Groot, hoogleraar Regionaal Economische Dynamiek aan de Vrije Universiteit Amsterdam, heeft een bijdrage aan dit advies geleverd.

Infographic van SER Overijssel uit het advies over duurzaam en effectief arbeidsmarktbeleid. Met de boodschap "Actieve rol van de provincie gevraagd" bovenaan de afbeelding en daaronder concrete voorstellen die ook in het PDF-document staan. Zoals: lobby richting rijk, wet- en regelgeving aanpassen, faciliteren van arbeidsmarktregio’s en strategisch arbeidsmigratiebeleid. Benadrukt de rol van een provinciale denk- en doe-coalitie en initiatieven gericht op benutting van arbeidspotentieel.